Tylko wygląda jak ładowarka do tel, w rzeczywistosci to niebezpieczne..

Ładowarka do telefonu, nie odłączona od gniazdka? Och. To musi być Bena. Ben zawsze zostawia swoją ładowarkę w pracy. Klasyczne, Ben! ”

Niestety, to nie jest ładowarka Bena. Cholera, to nie jest w ogóle ładowarka. To rzeczywiście małe urządzenie szpiegowskie udające ładowarkę do telefonu, może wykraść każde haslo jakie wpisujecie w bezprzewodową klawiaturę na biurku.  Aha, i może wysłać ti prosto do telefonu podsłuchiwacza. Och! Och! I będzie ona nadal pracować, nawet jeśli ją wyjąć – tylko udaje, ze się wyłączyła.

To dzieło Samy Kamkar (Tak – sam Samy, który zbudował robaka, który spustoszył MySpace,.

Zanim wyrzucicie klawiaturę do kosza, dobra wiadomość: to konkretne urządzenie dotyczy tylko niektórych klawiatur bezprzewodowych. Przede wszystkim Microsoft. Teraz, niech „Microsoft Wireless keyboard” będzie twoim znakiem ostrzegawczym.

W oświadczeniu, Microsoft zauważa, że tylko wpływa na ich klawiatury  2,4 GHz (nie Bluetooth) wyprodukowane przed lipcem 2011. Nawet jeśli to „tylko” starsze klawiatury, pamiętaj: poza tłumem gamerów, większość ludzi nie aktualizuje swoich klawiatur bardzo często.

 

Na plus, większość klawiatur bezprzewodowych markowych sprzedawanych dziś stosuje metody szyfrowania, które są nieco trudniejsze do złamania. Logitech, na przykład, używa <128-bitowego AES we wszystkich bezprzewodowych produktach.

Samy szacuje, że urządzenie będzie kosztować $ 10 do $ 80, w zależności od funkcji

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>